עבודה בהייטק

עבודה בהייטק – חלום שיכול להפוך למציאות

למצוא עבודה בהייטק זהו עניין שהפך בשני העשורים האחרונים למשאת נפשם של רבים ואין זה פלא. על אף העליות והמורדות במצבו הכלכלי של המשק הישראלי, ממשיכות חברות ההייטק להוות עבור כוח אדם מקצועי ואפילו לא מקצועי, אופציה מועדפת המעניקה לעובדיה תנאי עבודה ושכר משופרים. עובדה זאת, לצד העניין והאתגר שהם חלק בלתי נפרד מענף שהוא חוד החנית של פיתוחי הטכנולוגיה החדישים והחדשניים, יוצרים מציאות בה היצע העובדים עולה על הביקוש ומציאת עבודה מבוקשת בהייטק הינה משימה לא פשוטה, גם אם אפשרית לחלוטין.

 

בגדול, ישנם שני סוגים של מחפשי עבודה בהייטק: עובדים בעלי הכשרה אקדמית ומקצועית בתחום הטכנולוגי, הניהולי, השיווקי וכד' וקבוצה נוספת של עובדים כלליים המעדיפים משרות בחברות הייטק גם אם אין המדובר בעבודה מקצועית פרופר. במקרה הראשון, חיפוש העבודה יעשה לרוב תוך העדפת עבודה בהתאם לתחום ההתמחות הספציפי והניסיון התעסוקתי הקודם של מבקש העבודה. יחד עם זאת, חברות הייטק יסכימו פעמים רבות לשכור גם אנשים מקצועיים בעלי ניסיון בתחומים דומים, הן משום הייחודיות של כל חברה והן משום שנהוג להאמין כי מי שהוכיח את כישוריו המקצועיים, אמינותו, רצינותו ויצירתיותו בתפקידים קודמים או אפילו במהלך לימודיו, יוכל לשרת גם חברות שתחום עיסוקן שונה במקצת.

 

העצה הטובה ביותר הקיימת למבקשי עבודה בהייטק כיום, מעבר לצורך לשמור על עדכון מקצועי תמידי בתחום העיסוק, היא לפנות בהקדם לחברות השמה שהתמחותן בשוק הטכנולוגיה והפיתוח, כדי שיסייעו לו באיתור משרות דרושים פוטנציאליות. חברות השמה שעיקר עיסוקן הוא "שדכנות" בין חברות ומחפשי עבודה בהייטק, מחזיקות תמיד בקשרים המאפשרות להן לדעת על משרות פנויות שטרם פורסמו לגביהן מודעות דרושים. במקרה כזה, אם לחברת ההשמה היכרות עם אדם מתאים, הן יוכלו להפנות אותו לראיון עוד טרם תחילת החיפושים הרשמיים אחר עובד, והיתרון למבקש העבודה ברור.

 

מעבר לכך, חברות ההשמה מסוגלות להמליץ עליכם לא רק על פי קורות החיים שהעברתם, אלא בהתאם לתוצאות מבדקים וראיונות שונים שהן עורכות למחפשי עבודה בהייטק, שתוצאות טובות בהם יאפשרו לכם לא רק להתקבל לעבודה, אלא אף לקבל פניות מחברות הייטק המחפשות עובדים וקיבלו את נתוניכם מחברת ההשמה.

כתיבת תגובה