ניתוח מוס להסרת גידול סרטני

ניתוח מוס ויתרונותיו עבור הסובלים מסרטן עור הפנים
BCC ו- SCC הינם שני סוגי סרטן עור אשר הופעתם בעור הפנים היוותה תמיד אתגר בעולם הכירורגיה בכל הקשור לאפשרות להסיר את הגידול תוך גרימת נזק מינימאלי ויכולת שחזור מקסימאלית. ניתוח מוס לא רק שמצליח להסיר את הגידול כך שרוב הסיכויים הם שהוא לא יחזור, אלא אף מצליח להגיע להישגים יפים גם בתחום האסתטי כך שהעור שנותר מצליח להירפא ולשחזר את עצמו בצורה מוצלחת.

לאתר של שיטת מוס

http://www.mohs.org.il/
ניתוח מוס – כשהפתולוגיה פוגשת את הכירורגיה
בעוד ניתוחים אחרים להסרת גידולים מעור הפנים אינם מצליחים להסיר 100% מתאי הגידול, או שהם כן מצליחים לעשות זאת על חשבון רקמה בריאה גדולה, ניתוח מוס מסיר את כל תאי הגידול מהעור תוך גרימת נזק מינימאלי לרקמה הבריאה שסביבם. כיצד מבוצע התהליך? ובכן, ניתוח מוס משלב שני עולמות שונים אך מקבילים – הפתולוגיה והכירורגיה הפלסטית. במהלך הניתוח מוסרת רקמת העור הנגועה בסרטן בצורה של שכבות דקות. כל שכבה מוסרת מועברת מידית לבדיקת מעבדה פתולוגית (היסטולוגיה) כך שהרופא המנתח יכול להיות בטוח כי הוא אכן מסיר רקמת גידול ולא רקמה בריאה. בין הבדיקות המטופל מתרווח לו בנחת בחדר התאוששות כך שהתהליך עצמו פחות טראומתי.

סיפור הצלחה של ממש
ניתוח מוס מציג יותר מ- 95% הצלחה (הסרטן אינו חוזר בטווח של 5 שנים) והוא בהחלט מאפשר ריפוי טוב של העור לאחר החלמתו אך אין הדבר אומר כי השיטה מתאימה לכל אדם עם סרטן העור. הניתוח מתאים במיוחד עבור מטופלים הסובלים מסרטן העור מסוג SCC ו- BCC אך הוא מתאים לעוד סוגים אחרים של סרטן העור במידה ודרגת חומרתם הגיעה לרמות הגבוהות יותר או שמדובר בסרטן ששב וחוזר לאחר טיפולים אחרים. ניתוח מוס נמצא כמוצלח במיוחד להסרת גידולים בעלי צורה בלתי מוגדרת או גדולים במיוחד.

 

למידע נוסף על ניתוחי מוס בישראל

 

רק כירורגים פלסטיים מובילים מסוגלים לבצע ניתוח מוס בצורה מוצלחת ומאחר ומדובר בתהליך מורכב שישפיע בצורה ישירה על בריאותכם העתידית, כמו גם על האסתטיקה של פניכם, חשוב לבחור ברופא המטפל בצורה נבונה מושכלת.

מאמר נוסף בתחום הבריאות

כתיבת תגובה