אירוח דרוזי בכפרים בצפון

צפון הארץ, ואת זה יודע כל ישראלי, הוא האזור האידיאלי לטיולים בארץ שלנו. אחת האטרקציות המעניינות ביותר באזור זה, וכזו שמתאימה לאנשים בכל הגילאים, היא אירוח דרוזי אותנטי, הנעשה באחד מכפרי הדרוזים הרבים שבחלק זה של מדינת ישראל. מה עומד מאחורי החוויה התרבותית המעשירה הזו?

לאתר אל כרמל מבית עמים וטעמים -אירוח דרוזי בצפון, חוויה דרוזית בהרי הכרמל

http://www.el-carmel.co.il/

קווים לדמותו של האירוח הדרוזי

הדרוזים ידועים בקבלת הפנים החמה שלהם, והאירוח הדרוזי מאפשר לחוות זאת היטב. ניתן להתארח בכפרים למשך מספר שעות או ימים, וליהנות מחוויה תרבותית מהשורה הראשונה. המארחים, במהלך פרק זמן זה, יחשפו את המבקרים בפני אורח החיים העשיר שלהם, ישתפו אותם במנהגים ובשאר היבטים מרתקים הנוגעים אליהם: סיור בכפר מהווה חלק מהותי באירוח הדרוזי כמעט בכל המקרים. פעילויות וסדנאות של רואות בקלפים, מופעי בידור או אפילו טיולים בסביבה הסמוכה (על גבי סוסים, ריינג'רים וכיוצא בזה) משלימים, פעמים רבות, את הפעילויות שכולל בתוכו האירוח.

כשמדברים על אירוח דרוזי, לא ניתן להושיא מהמשוואה את האוכל, מהמטבח שנחשב לאחד המשובחים ביותר שניתן למצוא. אירוח דרוזי לא יכול להיות שלם מבלי שיכלול בתוכו מאכלים טעימים דוגמת פיתה דרוזית עם לבנה וזעתר, עלי גפן ממולאים, מג'דרה ואורז דרוזיים, קינוחים ותה דרוזי במגוון טעמים ("מגלי"). החוויה הקולינרית מובטחת.

יתרונות מרכזיים נוספים של אירוח דרוזי

אירוח דרוזי, כפי שניתן לראות, הוא חוויה שלמה של מראות, ריחות, טעמים ופעילויות. מה שחשוב לא פחות, הוא שאירוח שכזה חורג מכל פתרונות האירוח שאנחנו רגילים אליהם. כשבתי מלון או צימרים ממצים את עצמם מהר מאד, ומוצעים במחיר יקר פי כמה, ניתן להבין את הפופולאריות של כפרי האירוח הדרוזיים. אחרי הכול, אנשים בחופשה רוצים להרגיש שמפנקים אותם, ודומה כי רק האירוח הדרוזי, על גווניו הרבים, יסייע להם להרגיש כך לכל אורך הטיול.

מכיוון שכל כפר דרוזי, ואפילו כל משפחה המציעה אירוח, מכוונים לחוויה שונה של המבקרים, מומלץ לברר מבעוד מועד מה בדיוק כולל האירוח, ואילו חוויות ניתן לעבור באמצעותו. אפשר בהחלט לבחון אילו טיולים או פעילויות מוצעים מטעמו של מקום האירוח, או לחילופין מהם אתרי הטבע והתיירות הנמצאים בסמוך, ושאליהם ניתן להגיע במרחק נסיעה קצרה מהכפר.

כתיבת תגובה