קניית עסקים המוצעים למכירה

מומחי השקעות יעדיפו לעיתים להשקיע בקניית עסקים מאשר להשקיע בנדל”ן או מסחר במניות ומט”ח. הסיבה העיקרית לכך היא שקיימים עשרות עסקים למכירה שמחזור המכירות שלהם אטרקטיבי והם מוצעים למכירה בעקבות חובות, בעיות כלכליות או בעיות אישיות של בעלי העסקים. לעיתים השקעה בקניית עסק קיים ומינופו יכולה להניב רווח גדול יותר מעסקאות נדל”ן; כמובן שתלוי היכן משקיעים, כמה משקיעים והאם התוכנית העסקית של העסק שנקנה מגשימה את עצמה ומניבה תשואה יפה.


התמחות בקניית עסקים המוצעים למכירה

כיום ניתן למצוא עשרות חברות בארץ אשר משדכות בין המשקיעים לבין עסקים למכירה. כמו שבנדל”ן ישנם משרדי תיווך, כך גם בעולם העסקים זיהו את הפוטנציאל והגיעו למסקנה שצריך מתווכים על מנת שלמשקיעים יהיה יותר קל ונוח למצוא את העסק שניתן למנף ולקבל תשואה יפה תוך מספר שנים. החשיבות של המתווכים הללו עבור משקיעים היא רבה, שכן לרוב אין להם זמן לחפש עסקים המוצעים למכירה וללא שיווק נכון של העסקים על ידי המתווכים העסקים הללו היו קורסים ונסגרים מבלי שמשקיע יקנה אותם.

מרביתם של העסקים המוצעים למכירה הם עסקים שעומדים לפני פשיטת רגל, הסיבה העיקרית לכך היא שאין סיבה למכור עסק אם הוא מצליח ומניב תשואה יפה. הסיבות לפשיטות רגל של עסקים לא חייבות להיקשר לרעיון העסק ותחומו, לעיתים כל מה שצריך הוא הכוונה נכונה, השקעה ותוכנית עסקית טובה שיעמידו את העסק על הרגליים ויעזרו לו לפרוח. עסקים למכירה לרוב יצטרכו את ההשקעה הכספית הזאת על מנת שיהיה בסיס להצלחתם המחודשת.

כתיבת תגובה