תחזוקת פרגולות, תיקון פרגולות

פרגולות עשויות מעץ, אלומיניום וחומרי גלם נוספים. מאחר והן חשופות לפגעי מזג האוויר כמו שמש, רוח, גשם ואבק, הפרגולות עלולות להתבלות עם הזמן ולסבול ממפגעים שונים כמו חלודה, קורוזיה, קילוף צבע או מבעיות אחרות כמו טרמיטים ותולעי עץ, במידה והפרגולה עשויה מעץ מלא. לעתים, רוח חזקה עלולה לגרום לקריסת הפרגולה או לנזק אחר, וגם הזמן עושה את שלו ובלאי מתחיל להתפתח. לכן, חשוב להזמין חברה מקצועית המתמחה בבניית, תחזוקת ותיקון פרגולות. תחזוקת פרגולות כוללת בין היתר ניקוי מקצועי ויסודי של הקונסטרוקציה, צביעה מחדש עם חומרים איכותיים, תיקון בעיות איטום, חיזוק ברגים וחיבורים וכיוצא בזה.

 

לאתר בניית פרגולות בחיפה

תחזוקת פרגולות מעץ או אלומיניום

חשוב לציין כי תחזוקת פרגולות מעץ שונה מתחזוקת ותיקון פרגולות מאלומיניום. כדאי לדעת כי השמש גורמת לבלאי הגבוה ביותר לפרגולות הניצבות במרפסת או בחצר, אך גם הגשם והלחות הגבוהה גורמים לבלאי מואץ. עם זאת, פרגולה מעץ עלולה לסבול מטרמיטים וריקבון, מפגעים שלא יזיקו לפרגולה העשויה מאלומיניום. למעשה, תחזוקה או תיקון של פרגולה מאלומיניום קלה ופשוטה יותר, ברוב המקרים גם זולה יותר, בהשוואה לתיקון ולעבודות התחזוקה הנדרשות לפרגולות מעץ מלא. את התחזוקה של הפרגולה ניתן לבצע לבד אך במקרים רבים עדיף להזמין חברה מקצועית ומנוסה וכך יודעים כי התיקון נעשה במקצועיות על ידי מומחים לנושא, וניתן גם לקבל אחריות על העבודה.

תחזוקה שוטפת של פרגולות

חשוב לנקות היטב את הפרגולה באופן שוטף כדי למנוע הצטברות אבק, עלים ולכלוכים שונים. במידה ובגג הפרגולה יש במבוק או שלבי עץ, אלה עלולים לסבול מרקב כתוצאה מהצטברות העלים יחד עם לחות או גשם. פרגולה מעץ ניתן לשטוף במים אך חשוב לייבש את העץ ואין להרבות במים כדי לא ליצור נזק לתשתית הפרגולה. במידה והפרגולה חשופה למים רבים, בגלל מערכת השקיה או מגורים במקום גשום, חשוב לבצע תחזוקה שוטפת לאיטום העץ, ומומלץ לייבש גם פרגולות מאלומיניום למניעת התפתחות קורוזיה. כמו כן, אחת לתקופה יש לרסס את תשתית הפרגולה נגד מזיקים ומדי שנתיים מומלץ לשייף מעט את הצבע, להסיר קילופים ולצבוע בשכבת מגן ובשכבת צבע נוספת בהתאם לגוון הרצוי.

כתיבת תגובה